تکنولوژی

عروسکی که زایمان می کند

عروسکی که زایمان می کند

عروسکی که زایمان می کند تحول تازه ای در آموزش ماماها، پرستاران و پزشکان بخش زایمان است. بازسازی کامل مادر در حال زایمان با استفاده از یک مانکن در اندازه واقعی، تجربه عملی باارزشی برای کارشناسان تازه فارغ التحصیل است.

به گزارش کشکرت بیمارستان «سنت پل» در شهر ونکوور کانادا برای آموزش کارکنان خود پنجمین تمرین با مانکن زائو را برگزار کرد. هر بار گروه با چالشهای تازه ای مواجه می شوند.

هدف این تمرین پزشکی، بازسازی دقیق و مرحله به مرحله یک فوریت زایمان طبیعی است. با استفاده از دارو و تمام تجهیزات پزشکی و حتی داشتن تاریخچه پزشکی بیمار، گروه کاری شاهد علایم حیاتی حساس است. جراح بیما
رستان با تمیز کردن دستها آماده است تا یک لحظه هم هدر نرود. او می گوید: «فکر می کنم واکنشها را سریعتر می کند. زمان، مهمترین مسئله است. تشخیص زمان زایمان برای سلامت نوزاد و مادر اهمیت زیادی دارد.»

در پایان این مانور پزشکی، همه خوشحالند که این تنها یک تمرین است. متخصص بیهوشی بیمارستان «سنت پل» و ناظر تمرین، معتقد است این تمرین در بهبود ارتباط گروهی و روشهای اجرایی تاثیر مثبت داشته دارد. او می افزاید: «تمرین لزوما روی مهارتهای فیزیکی تاثیر مثبت ندارد بلکه روش خوبی برای آمادگی و سازماندهی کار است. اطلاعات خوبی برای تصمیم گیری دقیق و سازماندهی درست کارها به ما می دهد.»

این مانکن به بهای سی هزار دلار، ابزار آموزشی گران، ولی تجربه مهمی برای آموزش کارکنان بخش زایمان است.

همچنین میتونید مطالب رو از تلگرام هم دنبال کنید

با ما همراه باشید

بازگشت به صفحه اصلی>>>

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن