مطلب طوری

مراحل عرضه توکن برای جذب سرمایه استارتاپ

 مراحل عرضه توکن برای جذب سرمایه استارتاپ ها

token

عرضه‌ی توکن یکی از راه‌های افزایش سرمایه خصوصاً برای استارتاپ های فعال در زمینه ارزهای رمزنگاری شده است.

دوران کنونی زمانی است که فناوری بلاک‌چین و ارزهای رمزنگاری شده بخش زیادی از خبرها را به خود اختصاص داده‌اند. در ماه‌های اخیر خبرهای متعددی در مورد این فناوری‌های جدید منتشر شده است. بسیاری از کارشناسان بر این تصور هستند که آینده‌ی فناوری‌های مالی به ارزهای رمزنگاری شده وابسته است. در این میان عرضه‌ی اولیه‌ی توکن یا سکه‌ی استارت آپ یکی از محصولات فناوری بلاک چین است. استارتاپ ها به خصوص آنهایی که در زمینه فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می‌کنند، می‌توانند با توکن سرمایه اولیه خود را جذب کنند. البته استفاده از این نوع از جذب سرمایه نیز مانند روش‌های دیگر نیاز به استراتژی و برنامه‌یزی دقیق دارد.

افراد تازه‌ وارد سیستم ارزهای رمزنگاری شده و تجارت آنها، در روزهای ابتدایی متوجه دشواری‌های تجارت در این بازار می‌شوند. به احتمال زیاد در روزهای اولیه فعالیت آنها باید درصد زیادی از سرمایه خود را به عنوان کارمزد به صرافی ها بپردازند. لازم به ذکر است که شروع فعالیت در این بازار نیاز به تجارت هر چند کوتاه در آن دارد. بنابراین قدم اول آشنایی با بازار ارزهای رمزنگاری شده، تجارت کوتاه‌مدت در آن و درک دشواری‌ها و مشکلات مشتریان است. تنها با درک این دشواری‌ها و مشکلات می‌توان راه حل‌هایی بر پایه‌ی فناوری بلاک‌چین توسعه داد. به بیان دیگر به عنوان موسس یک استارتاپ تا زمانی که مشکلات را خودتان درک و مشاهده نکرده باشید نمی‌توانید برای عرضه‌ی راه‌حل وارد این بازار شوید.

token2

وجهه‌ی قانونی استارتاپ خود را ایجاد کنید

در حال حاضر بازار توکن‌ها بسیار شلوغ بوده و به همین دلیل توکن‌های تقلبی با هدف کلاهبرداری در آن رشد کرده‌اند. حضور و فعالیت در این بازار نیازمند قانونی و قابل اعتماد بودن استارتاپ است. فراموش نکنید که علاوه بر فعالیت‌های قانونی می توانید با بازاریابی مناسب، پیدا کردن اشخاص مشهور برای عضویت در استارتاپ و همچنین مذاکره با صرافی‌های معتبر، استارتاپ خود را قابل اعتماد کنید. نکته‌ی مهم این است که در این بازار نیاز به فعالیت جدی و اهداف مشخص دارید. در غیر این صورت در خیل عظیم سکه‌های تقلبی و قانونی گم خواهید شد.

موارد اثرگذار بر قیمت ارزهای رمزنگاری شده را کشف کنید

بازار نوپای ارزهای رمزنگاری شده و سکه‌های استارتاپی بسیار تحت تاثیر اخبار و قوانینی است که دولت‌ها در مورد آنها تصویب می‌کنند. در این میان شناختن این عوامل که باعث سقوط و صعود قیمت ارزها می‌شود بسیار حیاتی است. در نتیجه پیش از راه اندازی توکن استارت‌آپ خود، بازار را مطالعه کرده و این عوامل را پیدا کنید. به عنوان مثال انتشار اخباری از غیرقانونی نامیده شدن ارزهای رمزنگاری شده در چین و کره‌ی جنوبی باعث افت قیمت بسیاری از این سکه‌ها شد.

در جامعه ارزهای رمزنگاری شده فعال باشید

ایجاد و حفظ ارتباط در بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار حیاتی است. توکن‌هایی که ارتباط نزدیک با خریداران داشته و به سوال‌های اساسی آنها در مورد تکنولوژی استارتاپ و مشکلاتی که قصد حل کردن آن را دارند بپردازند، به راحتی می‌توانند جمعیت زیادی را برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ جذب کنند. در نتیجه فعالیت در شبکه های اجتماعی مرتبط، پاسخگو بودن به سوالات خریداران، انتشار نقشه راه و انتشار کاغذ سفید توکن، قدم‌های اساسی برای ایجاد ارتباط اولیه با کاربران است.

برای آینده چشم انداز داشته باشید

داشتن چشم انداز مشخص برای آینده کوتاه مدت و بلندمدت استارتاپ و ارزی که برای آن در نظر گرفته‌اید بسیار حیاتی است.  شما باید در همان روزهای اولیه و پیش از عرضه‌ی توکن، این چشم انداز را آماده کرده و به نتیجه‌گیری‌ نهایی رسیده باشید. تنها با توضیح همین چشم انداز است که می توانید مشتریان را به فعالیت با ارز خود تشویق کنید. به بیان دیگر شما باید کاملا مشخص کنید که اقتصاد آینده چگونه توسط شرکتی بر پایه‌ی ارزهای رمزنگاری شده شکل خواهد گرفت.

در نهایت ذکر این نکته الزامی است که ارزهای رمزنگاری شده و عرضه توکن برای استارتاپ هنوز در کشور ما گسترش کافی نیافته‌اند. البته فعالیت های اخیر سرمایه گذاران و همچنین تلاش های دولتی برای قانونی کردن این نوع از تجارت نشان‌دهنده‌ی آینده‌ای روشن برای آن در اکوسیستم استارتاپی ایران است.

 

با ما همراه باشید

بازگشت به صفحه اصلی>>>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن