تکنولوژی

مزدا به دنبال موتورهای بنزینی آینده است :

متوجه شدیم که ، خودروسازان می گویند ، آنها در فصل جدیدی از خودروهای الکتریسیته قرار دارند و لذا تیم هایی را برای توسعه خودروها اختصاص داده اند. برندهای خودورساز جهان که شناخته شده هم هستن به دنبال راه حلی برای جایگزین کردن سوخت های فسیلی با سوخت های هیبرید یا تمام الکتریکی هستند. به نظر می رسد که موتور احتراق داخلی در راه است.

برای روشن شدن کاربران عزیز در مورد موتور احتراق داخلی :

موتورهای درون‌سوز یا موتورهای احتراق داخلی به موتور‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها مخلوط سوخت و اکسیدکننده (معمولاً هوا یا اکسیژن) در داخل محفظهٔ بسته‌ای واکنش داده و محترق می‌شوند. بر اثر احتراق گازهای داغ با دما و فشار بالا حاصل می‌شوند و بر اثر انبساط این گازها قطعات متحرک موتور به حرکت درآمده و کار انجام می‌دهند.

اما صبر کنید…

مهندسان مزدا در مورد آینده این خودرو ها فکرهایی کردند که طرحی بنام Skyactiv-3 را ارائه داده اند.

وسایل نقلیه با بنزین می توانند مسیرهای طولانی تری را طی کنند.این طراح را باید صدرخبرهاقرارداد یعنی “خیالتان راحت باشد زیرا موتور احتراق داخلی تولیدشان متوقف نمی شود”. مزدا در یک کنفرانس فنی در توکیو اعلام کرد که اگر بتواند راندمان حرارتی را برآورده کند از موتورهای بنزینی Skyactiv-G با فشرده سازی آن با 27 درصد، به مجموع 57 درصد، که می تواند انتشار کربن را با 25 درصد کاهش دهد درصد، موتورهای احتراق داخلی خود را به عنوان وسیله نقلیه الکتریکی تمیز می کند.

برای مشاهده فیلم بر روی عکس کلیک کنید

 

مزدا موتور احتراق داخلی خوب (ICE) را برای بهترین میلیون در گالن تنظیم کرده است.

رئیس قسمت برق مزدا درباره آینده ی موتوردر کنفرانس فنی خودرو صحبت کرد و او به نام فن آوری آینده موتور Skyactiv-3 اشاره کرد. Mircea Panait در روز دوشنبه در Autoevolution نوشت که تمام خودروسازان ژاپنی خارج از Infiniti  ، مزدا متمرکز بر توسعه تکنولوژی احتراق داخلی بود. به گفته Automotive News، آنها در حال کار بر روی نسل دیگری از موتورهای فشرده سازی سوخت  Skyactiv هستند. این همه مطالب مربوط به تکنولوژی SkyActiv-3 است. اولویت این است که بازده حرارتی را افزایش دهیم. به نقل از Automotive News ، میتسو هیتومیس، مدیر اجرایی مزدا در زمینه برق، گفت که اگر مزدا بتواند راندمان حرارتی نسل سوم موتور Skyactiv خود را از حدود 27 درصد افزایش دهد، به56 درصد، می تواند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را با یک EV کاهش دهد.

مزدا معتقد است که موتورهای ICE تا سال 2050 در خودرو نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

با ما همراه باشید

 

 

منبع:

techxplore.com

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن