تکنولوژی

معرفی۴ سایت برای اندازه‌گیری واقعی و مقایسه

اندازه واقعی برخی چیزها با آن چیزی که ما در صفحه‌نمایش یا نقشه‌ها و عکس‌ها می‌بینیم بسیار متفاوت است.گاهی اوقات دانستن اندازه واقعی یک کشور یا استان، وسایل زندگی اطراف ما و مقایسه آن‌ها با نمونه‌های دیگر می‌تواند اطلاعات دقیق‌تر و آگاهی بیشتری در پی داشته باشد. در بسیاری از کارها، نیاز به اندازه واقعی چیزهایی دارید که اکنون در دم دست شما قرار ندارند یا امکان اندازه‌گیرشان وجود ندارد.


دیگر دورانی که همیشه یک خط‌کش یا متر همراه خودتان داشته باشید، به سر آمده و ده‌ها سایت و اپلیکیشن رایگان و ساده هستند که می‌توانند اندازه واقعی هر چیزی را به شما بگویند و بعد با چیزهای دیگر مقایسه کنند.

در مطلب زیر، ۴ سایت برای اندازه‌گیری چیزهای مختلف در دنیا پیشنهاد می‌کنیم. این اپ‌ها رایگان هستند، نیازی به ثبت‌نام یا دانلود چیزی برای استفاده ازشان نیست و همراه داشتن‌شان می‌تواند در بسیاری از تنگناها به کمک‌تان بیاید.

iRouler: صفحه‌نمایش را خط‌کش کنید تا هر چیزی را اندازه بزنید

اپلیکیشن‌های دسکتاپ و موبایل یا سایت‌های زیادی برای تبدیل صفحه‌نمایش گوشی، تبلت، نوت‌بوک یا مانیتور دسکتاپ به یک خط‌کش برای اندازه‌گیری وجود دارد ولی سایت iRuler یکی از قدیمی‌ترین‌ها است که از سال ۲۰۰۹ فعالیت می‌کند. این سایت براساس اندازه صفحه‌نمایش دستگاه شما؛ یک خط‌کش اندازه‌گیری ساده با دو مبنای میلی‌متر و اینچ به شما می‌دهد.

به صورت دستی هم می‌توانید اندازه صفحه‌نمایش را به این خط‌کش بدهید تا طول آن دقیق‌تر شود. این سایت هم روی دسکتاپ و هم روی گوشی‌همعای موبایل به خوبی کار می‌کند. اگر صفحه‌نمایش را بچرخانید، خط‌کش وضعیت افقی یا عمودی پیدا خواهد کرد. بسیاری از چیزهای ساده را می‌توانید با این خط‌کش اندازه بزنید.

Compare Size: اندازه و مقایسه هر چیزی در دنیای دو بعدی و سه بعدی

سایت comparesizes می‌تواند اندازه دقیق هر چیزی را به شما بگوید و بهتر از آن، امکان مقایسه اشیا با یکدیگر وجود دارد. می‌توانید چندین شی را کنار یکدیگر قرار دهید تا با هم مقایسه شوند. امکان مقایسه در دنیای دو بعدی و سه بعدی و از زوایای مختلف وجود دارد.

می‌توانید خودتان یک شی را به سایت اضافه کنید یا با قابلیت جست‌وجو، اشیا مورد نظرتان را انتخاب و به صفحه مقایسه بکشانید. امکان ذخیره مقایسه‌ها وجود دارد و امکان ساخت یک شی براساس طول، عرض و ارتفاع خودتان وجود دارد.

 The True Size: اندازه‌گیری و مقایسه مساحت کشورها

 

برای دیدن اندازه و مقایسه مساحت کشورها می‌توانید به سایت The True Size سر بزنید. در این سایت می‌توانید نقشه هر کشور را بردارید و در هر کجای نقشه جهان قرار دهید تا با مساحت یا نقشه دیگر کشورها مقایسه شود. شاید سرگرمی جالبی باشد و دوست داشته باشید بدانید که مثلا کشور ایران چقدر از مساحت کشورهای بزرگ دنیا را پوشش می‌دهد.

برای شروع کار، ابتدا نام کشور را جست‌وجو کرده و پس از انتخاب، با ماوس و عملیات کشیدن و رها کردن می‌توانید به روی کشورهای دیگر نقشه قرار دهید. می‌توانید شکل نقشه را چرخش بدهید تا در وضعیت بهتری قرار گیرد.

MAPfrappe: انتخاب بخشی از نقشه و مقایسه با مکان‌های دیگر

سایت MAPfrappe نسخه سفارشی‌سازی از سایت The True Size است. در MAPfrappe می‌توانید خودتان با خط‌کشی و ترسیم یک نقشه جدید؛ بخشی از یک کشور یا چندین کشور و همین‌طور ناحیه‌ای را انتخاب و روی بخش‌های دیگر نقشه قرار دهید و مقایسه‌های سرگرم‌کننده جغرافیایی انجام دهید.

وقتی وارد این سایت شدید، از نقشه سمت چپ شروع به کشیدن یک نقشه و انتخاب یک محدوده کنید. سپس، در نقشه سمت راست می‌توانید نقشه ترسیم شده را حرکت دهید و شروع به مقایسه یا اندازه‌گیری کنید. قابلیت زوم یا نمایش دیگر بخش‌های نقشه و قاره‌های جهان وجود دارد.

در انتها، می‌توانید به جای اینکه خودتان برخی چیزها را اندازه‌گیری و مقایسه کنید؛ از کانال‌های ویدیویی مانند Reigarw Comparisons یوتیوب استفاده کنید. در این کانال، مقایسه‌های ویدیویی بسیار جالی در کلیپ‌های ۵ دقیقه‌ای انجام شده است که دیدن‌شان جذاب و آگاهی‌بخش خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن