تکنولوژی

نقد و بررسی Gran Coupe BMW 4 Series

با وجود نام طولانی و گیج کننده این مدل یعنی (Gran Coupe BMW 4 Series) ، که اساسا ترکیبی از هاچ بک 4 در سدان از serie 3 است. یعنی در واقع از دو مدل هاچ بک serie3 و  سری 3 Gran Turismo(Gran Turismo series3 ) است ، در حالی که GT مقدار زیادی از فضا را به قیمت ظاهر تا حدودی بی نظیر ارائه می دهد ؛ اما BMW 4 Series Gran Coupe رویکرد دیگری دارد مثلا این ویژگی را می توان در خودرویی کوپه و شیک دید و همچنین ویژگی دیگر در طراحی صندلی عقب و دید خوب سرنشین در خودرو به وضوح  نشان داده می شود.

BMW سری 4 Gran Coupe را در مدل های 430iو440i عرضه می کند. هر دودارای یک لیست طولانی از ویژگی های لوکس به عنوان استاندارد می آیند. تفاوت اصلی بین این  دو مدل  موتورهای این دواست که موتور 440iچند ویژگی  دارد  ولی راحتی بیشتری نسبت به مدل 430i دارد که به عنوان استاندارد به مشتری  به ارمغان می آورد، همچنین صندوق عقب هوشمند (بدون زدن دکمه) و استریو ارتقاء یافته است. هر دو نسخه لیستی طولانی از گزینه ها و بسته ها را ارائه می دهند.مزیت این دو مدل این است که خودروی خود را همانطور که می خواهید سفارش دهید، اما بدی این همه ویژگی این است که شاید دیدن این همه قیمت و اصلاحاoption باعث کیج شدن شما شود.

مدل های 430i  دارای 248 اسب بخار می باشند  و دارای موتور توربو شارژ 2.0 لیتری است در حالی که 440iدارای موتور3.0 لیتری و توربوشارژ و شش سیلندر که به صورت خطی است و320 اسب بخار قدرت دارد.هر دو دارای گیربکس 8 دنده هستند می تواند چرخ عقب و یا جلو را به حرکت دربیاورد.

430i قدرتمند است اما 440i دارای موتور صاف است که ما فکر می کنیم با توجه به ظاهر ماشین کوپه فوق العاده است.فرمان و ترمز و اصطلاحا تعادل ماشین عالی است ، بسته های خدماتی m-sport   و Track Handling از Gran Coupe یک خودروی فوق العاده ای ساخته است.

این خودرو دارای صندلی های قوسی شکل هستند و همچنین دارای سیستم ناوبری خوب است و همچنین دارای سیستم سرگرمی idrive کمی پیچیده است سیر یادگیری اش کمی سخت است.

گفتنی است معایب طراحی این مدل می توان به فضای کمربند چسبیده است که ناخوشایند است.حتی افراد بزرگسال باید کمی خم شوند تا به کمربند دسترسی داشته باشند و راننده کمی رنج می کشد زیرا دید به عقب راننده خوب نیست درحالی که در سدان اینطور نیست.

تاریخچه گران کوپه:

بی ام و اولین بار مدل گران کوپه را در سال 2015 ارائه کرد و آنها را 428i  و  435iنامید. قدرت موتور مدل 428i 240 اسب بخار و در 435i 300 اسب بخار بود اما برای سال 2017 به ترتیب 248 و 320 اسب بخار به روز رسانی کرد و نامشان را  به 430i و 440i تغییر داد.

با ما همراه باشید

بازگشت به صفحه اصلی>>>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن