مطلب طوری

کشف ژن جدید برای درمان سرطان

تیمی از محققان استرالیایی ژن جدیدی با نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن کشف کردند

کشکرت

cameron stewart
عکس: دکتر کامرون استوارت در محل کار در مرکز نگهداری

 

محقق CSIRO کامرون استوارت گفت که مطالعه ژن – در حال حاضر به نام C6orf106 یا “C6” – می تواند منجر به درمان های جدید برای بیماری های سرطان، آنفلوآنزا و خودایمنی شود.

به گفته دکتر استوارت و همکارانش، این ژن احتمالا بیش از 500 میلیون سال پیش در موجودات زنده بسیار ساده تر از انسان ها تکامل یافته بود.

او گفت: “ما ژن را با مطالعه ویروس ها پیدا کردیم.”

ویروسها نمیتوانند خودشان را تکثیر کنند، برای انجام این کار نیاز به ژن میزبان دارند.
بنابراین ما یک غربالگری جامع از طریق کل ژنوم انجام دادیم تا مولکولهای انسانی را که برای رشد ویروس مهم هستند شناسایی کنیم.
این پروسه حدود سه سال طول کشید و در یک مرکز نگهدارنده کار می کردند.

دکتر استوارت و همکارانش یافته های خود را در مجله شیمی بیولوژیک در ماه مه منتشر کردند به این ترتیب که آنها عملکرد ژنی را که قبل از آن مورد مطالعه قرار نگرفتند شناسایی کردند.

این هفته آنها یک وب سایت جدید را راه اندازی کردند که در آن مردم می توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند.

دکتر استوارت گفت که او با باز کردن چشمانش به روند باز می گردد و می داند که این مسئله فقط زمانی است که McGeneface  از بین می رود.
بدن وجود دارد که تصمیم نهایی را می گیرد، بنابراین من فکر می کنم ژن در حال افزایش است، اما اجازه دهید ببینیم که چگونه پیش میرویم در وهله اول و چه می شود.
xhen

ژن ها می توانند به درمان های جدید منجر شوند
CSIRO گفت ژن جدید شناسایی شده نقش مهمی در تنظیم پاسخ ایمنی بدن به عفونت و بیماری دارد.
امید این کشف می تواند منجر به توسعه درمان های جدید برای انواع بیماری های جدی شود.

ربکا آمبروز یک محقق سابق CSIRO است که اکنون در موسسه تحقیقات پزشکی هادسون مستقر است و گزارش این کشف را به عهده دارد.او گفت که هنوز هم برای انجام درک ژن های انسانی کار زیادی انجام می شود.

وی گفت: “با وجود اینکه ژنوم انسان برای اولین بار در سال 2003 کاملا توالی بود، هنوز هم هزاران ژن وجود دارد که ما در مورد آن بسیار کم می دانیم هیجان انگیز است که در نظر بگیریم که C6 بیش از 500 میلیون سال وجود داشته است، حفظ شده و از موجودات ساده به انسان منتقل شده است، اما اکنون فقط در حال برداشتن از اهمیت آن هستیم.”

دکتر استوارت این احساسات را تکرار کرد و گفت که این یک لحظه دلگرم کننده برای تیمش است که با برخی از کشنده ترین بیماری های این سیاره کار می کند او گفت: “این یک آزمایشگاه باکتری است و ما تشخیصهای زیادی را برای بیماری های بسیار جدی و بیماری های ویروسی انجام می دهیم که هیچ گونه درمان ایفا نمی کنند و می توانند انسان را آلوده کنند.”

در ادامه میگوید این ایده ژن یا نخستین کشف آنها که به ویژه در درمان انواع سرطان نقش ایفا می کند یکی از دلایلی است که دانشمندان کار خود را دوست دارند.

همچنین میتونید مطالب رو از تلگرام هم دنبال کنید

با ما همراه باشید

بازگشت به صفحه اصلی>>>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن