مطلب طوری

تاریخچه شرکت خودرو سازی AUdi

تاریخچه شرکت خودرو سازی AUdi

AUDI AGیک شرکت آلمانی است که اتومبیل ها را تحت نام تجاری آئودی تولید می کند.  نام آئودی براساس ترجمه لاتین از نام و نام خانوادگی موسس  آن یعنی آگوست هورچ  است .

او این شرکت را در اینگولشتات، ایالت بایرن، آلمان ثبت کرد. اما در 16 ژوئیه 1909، پیشگام خودرو آگوست هورچ، اووتور هارچ ماشینورک را در آلمان تاسیس کرد. پس از گذشت زمان کوتاه، او بعد از ترجمه لاتین نام خانوادگی خود به نام شرکت Audi Automobilwerke تغییر نام داداین شرکت هم اکنون جزو مجموع فولکس واگن است.

در سال 1932، آئودی با Horch،  DKW و Wanderer ادغام شد تا Auto Union AG را تشکیل دهد.

 

چهار دایره نشان آئودی نمادهای مارک های آئودی، DKW،  Horch و Wanderer هستند. از این لوگو تا قبل از جنگ جهانی فقط در مسابقات استفاده می شد زیرا نماد شرکت های سهام دار بود.

Auto Union GmbH در تاریخ 3 سپتامبر 1949 در اینگولشتات تاسیس شد و پس از یک سری تغییرات به پایان رسید و شرکت  Daimler-Benz AG بیشترین و در نهایت سهام باقیمانده در Auto Union GmbH را در تاریخ 24 آوریل 1958 به دست آورد،از این تاریخ تا پایان سال 1965، Auto Union یک شرکت تابعه متعلق به گروه دایملر واقع در اشتوتگارت بود.

Volkswagenwerk AG اکثر سهام خود را در Auto Union GmbH در دسامبر 1964 به دست آورد و آئودی در پایان سال 1966 تبدیل به یک شرکت تابعه VW شد. در مارس 1969، NSU Motorenwerke AG، که اخیرا توسط VW به تصویب رسیده است، و شرکت Auto Union Union Ingolstadt، ادغام شده اند تا Audi NSU Auto Union AG را تشکیل دهند.

در مارس 1980،  sport coupé  چهار چرخ در نمایشگاه ژنو معرفی شد. Audi Quattro اولین خودروی با کارایی بالا با چهار چرخ یا four-wheel drive بود. این مفهوم درایو( drive)قبلا تنها در کامیون ها و وسایل نقلیه استفاده شده بود. سیستم چرخ دنده دائمی در آئودی Quattro از موفقیت های جهانی درموتور sport و رضایت از آن سبب شد تا به تدریج راه را برای کل مدل های آئودی پیدا کرند.در ژانویه 1985، آئودی NSU Auto Union AG به AUDI AG تغییر نام داد. در همان زمان، این شرکت دفتر مرکزی خود را ازاینگولشتات به جای دیگر انتقال داد. از این زمان خودروهای پیش رو و شرکت با همان نام یعنی AUDI AG است.

همچنین میتونید مطالب رو از تلگرام هم دنبال کنید

با ما همراه باشید

بازگشت به صفحه اصلی>>>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: © تمام حقوق برای سایت کشکرت محفوظ است
بستن
بستن